İZ KOLEJİ HAKKINDA

2015 yılında Pembe Mavi Etüt Merkezi olarak Selma Caner tarafından Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde kurulmuştur.

2017 yılına kadar etüt merkezi olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren kurum, lise yerleştirmelerinde elde ettiği başarı ile Balıkesir’de kısa sürede adından söz ettirmiştir.

İZ Koleji olarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kurulmuş Balıkesir’in ilk butik ortaokuludur.Eğitime yıllarını vermiş Kurucu Selma Caner(eğitimci) tarafından şehrin eğitim anlayışına farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla eğitim ve öğretime başlangıç yapılmıştır.Ödevsiz sistem, ücretsiz cumartesi kursları ve bire bir olarak öğrencilerimizle yaptığımız dersler bizi diğer kurumlardan ayıran özelliklerimiz arasındadır.Kısa zamanda adını duyuran okulumuz öğrenci takibi ve ihtiyaçlarına göre öğrencilerine akademik, sportif ve sanatsal takviye programlarıyla destek veren ve onları çok yönlü bireyler olarak geleceğe hazırlayan bir eğitim-öğretim yuvası haline gelmiştir.

Kurumumuz adını öğrencilerimizin hayatında kalıcı İZler bırakma gayemizden almıştır. Bu gaye doğrultusunda alanında uzman eğitmen ve yönetici kadrosuyla yüksek kalitede hizmet vermiştir ve önümüzdeki yıllarda aynı doğrultuda hizmet vermeye devam edecektir.