KURUCUMUZDAN MESAJ

Özel İz Koleji yoğun bir çabanın ve emeğin ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Eğitim alanında gösterdiği profesyonel hizmet anlayışı, öğrenci memnuniyeti, ciddi ve örnek kurumsal kimliği, kalitesi ve güvenilirliğiyle kısa zamanda  Balıkesir’in en çok tercih edilen eğitim kurumlarından biri olmuştur.

 Okulumuz, çağdaş eğitim kuramlarını  benimseyen,Atatürkçü, bilimsel ve ilerlemeci eğitim anlayışıyla; akademik, sosyal ve sportif alanda öğrenci odaklı ve aktif öğrenmeye dayalı  bir eğitim sisteminin öncülüğünde,  güçlü bir  kadroyla  eğitim vermektedir. Öğretmenlerimizin rehberliğinde, her ders için uygun öğrenme ortamları yaratılarak; öğrencilerin derse aktif olarak katılımı ile, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini; etkin öğrenme yöntemini etkili bir biçimde kullanımını  sağlamaktayız. Özellikle öğrencilerimiz  okulumuzun butik yapısı gereği öğretmenleriyle bireysel olarak çalışma imkanına sahiptirler. Ders içi ve ders dışı aktivitelerimizle öğrencilerimizin sosyalleşmesine de ayrıca önem vermekteyiz.

Hedefimiz her şeyden önce mutlu, kendini gerçekleştirmiş, özgüveni yüksek, ufku geniş, vizyon sahibi, seçkin bireyler yetiştirmektir.

Mutlu ve güler yüzlü  öğretmen kadromuzla her geçen gün artan heyecanımız ve hedeflerimizle sizi İZ’li olmaya davet ediyor, hayatınızda kalıcı İzler bırakmak istiyoruz.

İZ’le daima ileriye.

                                                                                                             Selma CANER